Nie ufamy ekspertom
Tomek10.02.2021

Polecane: Ciągutek.pl

W dobie globalnego kryzysu informacyjnego i rosnącej potęgi Internetu często trudno nam uwierzyć opiniom ludzi, którzy od lat uczestniczą w życiu społecznym i stale rozwijają wiedzę, umiejętności lub właśnie stali się aktywny w społeczeństwie. Niestety zdecydowana większość ludzi żyjących w różnych warunkach społeczno-ekonomicznych, z różnych środowisk, ma podobne poglądy. Chociaż można polemizować ze statystykami, opinie te często opierają się na doświadczeniu.

Oczywiście można powiedzieć, że osobiste doświadczenia mają bardzo dużą wagę, wręcz przeciwnie, jest odwrotnie. Każdy ma swoje własne, osobiste doświadczenie, które daje ogromną wagę opiniom specjalistów. Oczywiste jest, że opiniom specjalistów można ufać, ale ich opinia niekoniecznie musi odzwierciedlać przekonania każdego Polaka.

Dlaczego mamy taki problem z zaufaniem opiniom specjalistów?

Cóż, trzeba wtedy zadać sobie pytanie, czy lepiej zaufać doświadczeniu specjalistów, czy tylko opiniom ludzi, których opinie są już w tle. Oczywiste jest, że zaufanie doświadczonym ludziom niekoniecznie okaże się mądrym posunięciem. Możemy zrobić to samo, ale musielibyśmy w tym celu przełamać ogromną barierę. Takie podejście może być bardziej wykonalne w przypadku opinii publikowanych w znanych, szanowanych, znanych, zaufanych źródłach, gdzie poziom zaufania jest wysoki i gdzie nie ma prawdopodobieństwa wycieku opinii publikowanych przez specjalistów. Sytuacja może wyglądać inaczej, jeśli mieszkamy w mieście, w którym jest dużo ludzi i mamy kontakt ze światem zewnętrznym.

Polecane: rss agregator

Polecane: kliknij tutaj, aby dowiedz

Tagi: doświadczeniu wagę publikowanych specjalistów synonim dla specjalistów narada specjalistów specjalistów roboty specjalistów rentgenologów specjalistów ict